Facebook logo

پیامک اشتباهی مینا به شوهر/ زن بی معرفت با فرهاد دوست شده بود

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش رکنا، رسیدگی به این پرونده از 25 خرداد امسال به‌دنبال تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهر قدس آغاز شد. زنی وحشت زده در تماس با پلیس از قتل خواهرش خبر داد و گفت: همسر سابق خواهرم به خانه من آمد و بعد از درگیری با خواهرم مینا، او را کشت.

خیلی زود گشت کلانتری در محل حادثه حضور یافت و با جسد غرق در خون زن جوان که در اثر ضربه‌های متعدد چاقو به قتل رسیده بود روبه‌رو شد.

به دستور بازپرس کشیک قتل جسد «مینا» برای معاینه به پزشکی قانونی منتقل شد و عامل جنایت نیز که در محل حادثه حضور داشت دستگیر و به اداره پلیس آگاهی انتقال یافت.

منصور 42 ساله ضمن اعتراف به قتل در بازجویی‌ها گفت: من و مینا 15 سال عاشقانه با هم زندگی کردیم تا اینکه پدرش فوت کرد و یک روز مینا پیشنهاد داد برای اینکه حقوق بازنشستگی پدرش قطع نشود ما به شکل صوری از هم طلاق بگیریم تا او بتواند حقوق پدرش را هر ماه دریافت کند.

من خودم در بنگاه مسکن کار می‌کردم و وضع مالی‌ام متوسط بود به همین خاطر با درخواست او مخالفت کردم اما بعد که اصرار او را دیدم، پذیرفتم و این طلاق انجام شد اما من و مینا با هم زندگی می‌کردیم. ولی چند ماهی که گذشت احساس کردم اخلاق مینا تغییر کرده است. با این حال اعتراضی نمی‌کردم تا اینکه یک روز وقتی وارد خانه شدم با دیدن وسایل مصرف ماده مخدر شیشه خیلی عصبانی شدم. وقتی از او پرسیدم اینها چیست؟ مینا گفت شوهر خواهرش آنجا بوده و وسایلش را جا گذاشته است چون می‌دانستم باجناقم معتاد است دیگر موضوع را پیگیری نکردم.

پیامک اشتباهی

منصور در ادامه گفت: یک روز که سرکار بودم پیامکی از مینا دریافت کردم که از خواندنش شوکه شدم. او اشتباهی این پیام را برای من فرستاده بود و در آن خطاب به مردی نوشته بود که برایش مواد مخدر بیاورد. بعد از این موضوع بود که قضیه اعتیاد مینا لو رفت و من یقین پیدا کردم که معتاد شده است. سر همین موضوع درگیری و مشاجره پیدا کردیم و او قهر کرد و به خانه خواهرش در شهر قدس رفت. بعد از این ماجرا بود که به رفتارهای او بیشتر مشکوک شدم و برای همین تصمیم گرفتم او را تعقیب کنم. بعد هم متوجه شدم با پسری به‌نام فرهاد که معتاد و مواد فروش است دوست شده و او برایش مواد می‌آورد.

متهم که از قتل همسرش ابراز پشیمانی می‌کرد، گفت: وقتی از این ماجرا مطمئن شدم با عصبانیت به سراغ مینا رفتم و بعد از یک درگیری شدید او را با چاقو به قتل رساندم.

خشونت، مانع تصمیم‌گیری مناسب است

فهیمه محمدیان، روانشناس ارشد مرکز مشاوره معاونت اجتماعی غرب استان تهران

در این پرونده دو موضوع مهم قابل توجه است نخست معضل اعتیاد به مواد مخدر و دیگری خشونت که باعث وقوع جنایت شده است. یکی از تبعات اعتیاد سرد شدن روابط بین زوجین و دیگر اعضای خانواده است.

مینا در شرایطی به مصرف شیشه رو آورده بود که از شوهرش جدا شده و با اینکه در یک خانه زندگی می‌کردند اما احساس تعهدی نداشته و براساس اظهارات خود متهم از همسرش دلسرد شده بود. از سوی دیگر منصور نیز در اثر خشونت آنی که وجودش را پر کرده، درصدد کشتن همسرش بوده است.

در بسیاری از پرونده‌هایی که متهمان با این انگیزه دست به جنایت زده‌اند پس از مدتی پشیمان می‌شوند. بنابراین بهتر است قبل از آن که دیر شود در رویارویی با مشکلات و چالش‌های زندگی خشم و کینه را مهار کرده و با عقل و منطق تصمیم بگیریم چرا که خشم مانع تصمیم درست و عقلانی می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.