Facebook logo

روشن: مجیدی شانس آورد بازی تماشاگر نداشت

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش ایران پژواک، حسن روشن معتقد است فرهاد مجیدی باید یک یا چند نفر را کنار دستش بیاورد تا بتواند از این وضعیتی که به آن گرفتار شده رهایی پیدا کند وگرنه این ره که می‌رود به ترکستان است. پیشکسوت استقلال مسیر سختی را پیش روی این مربی جوان پیش‌بینی می‌کرد.

آقای روشن! استقلال نتایج خوبی نمی‌گیرد! ایراد کار کجاست؟
شرایط خراب است. از دست هیچ‌کس هم کاری برنمی‌آید. آن‌هایی که این تیم را بسته‌اند الان رفته‌اند ولی قول می‌دهم اگر همان‌ها هم برگردند الان نمی‌توانند کاری برای این تیم بکنند.

مجیدی چه کار باید بکند؟
فرهاد مجیدی در استقلال تنهاست. مجید نامجومطلق هست ولیکن باید بداند که تنهایی در این باشگاه نمی‌توان کاری کرد. آدم که می‌رود دعوا هم تنهایی نمی‌رود.

نگاه شما به سبک کار سرمربی استقلال چیست؟
صندلی استقلال قوی نیست. گاهی یک نفر می‌تواند اشتباهاتی در کارش داشته باشد ولی آن‌ها را بپوشاند تا ظاهر امر را حفظ کند ولی فرهاد حتی ظاهر کار را هم نمی‌تواند حفظ کند. اینکه کنار زمین قیل و قال راه می‌اندازد و اخراج می‌شود به درد این کار نمی‌خورد. او باید از این ادا و اطوارهایش کم کند و به بازی تیمش اضافه کند. انگلیسی‌ها می‌گویند وقتی می‌خواهید تیم فوتبالی را ببینید نیمکتش را ببینید.

یعنی کادر فنی استقلال پختگی لازم را ندارد؟
ندارد! وقتی استراماچونی در این تیم بود با سابقه‌ای که در سری A داشت خودش یک وزنه محسوب می‌شد و بازیکن از او حساب می‌برد. نمی‌خواهم همه چیز را سر فرهاد بشکنم ولی او خودش هم مقصر است و دلش برای خودش نمی‌سوزد. پارسال که رفت تیم امید گفت این تیم را می‌برم المپیک و رکورد می‌زنیم. بعد آمد استقلال گفت تیم را قهرمان ایران و آسیا می‌کنم. حالا کجاست؟ بازیکن هم این مسائل را می‌بیند و از مربی اش یاد می‌گیرد.

بیشتر توضیح می‌دهید؟
مربی که لب خط آرام باشد تیمش هم در آرامش کار می‌کند. کسی که با نگاهش با بازیکن حرف می‌زند یک نگاه برای بازیکن کافی است تا بداند مربی از او راضی نیست! برانکو در پرسپولیس را مثال می‌زنم که خودش روانشناسی خوانده بود. او با همین دانایی اش توانست چند سال این تیم را بالا نگه دارد. وقتی که روی نیمکت استقلال همه به جان هم افتاده بودند و شفر داشت اصغر حاجیلو را می‌زد مقابل نیمکت پرسپولیس، برانکو دست به سینه و آرام ایستاده بود. فرهاد این روز‌ها ادای مربی بودن را درمی‌آورد. شما اول دو تا قهرمانی بیاور بعد ادا و اطوار مربیان موفق را دربیاور. با این مربی، استقلال از یتیم هم یتیم‎تر است!

پیشنهادتان به مجیدی در این برهه چیست؟
او باید کمک بگیرد. شهامت داشته باشد و از یک یا حتی ۱۰ نفر که خودش قبول دارد کمک بخواهد تا از این وضعیت رد شود. حداقلش این است که فردا اگر تیمش نتیجه نگرفت می‌تواند به مردم بگوید من از این افراد هم کمک گرفتم ولی نشد! آن وقت اگر استقلال موفق شود نمی‌گویند کمک‌های حضوری و غیرحضوری تیم را قهرمان کردند بلکه می‌گویند فرهاد تیم را قهرمان کرده است. اگر این کار را نکند باید منتظر حیاکن رها کن باشد. تازه شانس آورد بازی با سایپا تماشاگر نداشت!

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.