Facebook logo

به‌روزرسانی جدید اپل برای تغییر روش شارژ مک بوک‌ها

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، با گذشت زمان، بسیاری از باتری‌ها مثل آن‌هایی که در مک‌بوک ها به‌کار رفته‌اند، از نظر شیمیایی کهنه می‌شوند. به همین ترتیب، میزان شارژی که می‌توانند در خود نگه دارند کاهش می‌یابد، تا زمانی که عمرشان خیلی کوتاه می‌شود و سرانجام به پایان می‌رسد.

این ویژگی جدید در واقع روند فرسوده شدن باتری را از طریق مشاهده میزان گرم شدن و در نظر گرفتن زمان نیاز آن به شارژ شدن، کندتر می‌کند.

این ویژگی به طور پیش فرض انتخاب شده است و در تازه‌ترین به‌روزرسانی در  سیستم عامل مک یا «مک او اس» با شماره ۱۰.۱۵.۵، عرضه می‌شود. این به‌روزرسانی ممکن است به صورت خودکار بارگیری شود، یا در بسیاری از مک بوک‌ها نصب شده باشد.

این مشخصه، با جمع‌آوری داده‌ها از چگونگی استفاده از رایانه، می‌تواند ازاستفاده بالای شارژ جلوگیری کند. از این طریق، با جلوگیری از پرشدن باتری در صورتی که ضرورت فوری برای شارژ ندارد، فشار بر باتری  کم می‌شود.

به این ترتیب، با این ویژگی می‌توان برخی از کامپیوترهای مک را با شارژ کمتری نسبت به آنچه انتظار می‌رود، نگه داشت. اپل به کاربران اجازه می‌دهد تا اگر می‌خواهند که رایانه با اطمینان و به طور کامل شارژ شود، این فرمان را خاموش کنند.

در حال حاضر یک ابزار مشابه در «آی او اس» آیفون و آی پد وجود دارد که آن را هم در صورت تمایل، می‌توان خاموش کرد.

علاوه بر تغییرات باتری، این به‌روزرسانی جدید باعث تعدیل جزئی در سیستم عامل می‌شود. یک تغییر در برنامه «فیس‌تایم» هم باعث می‌شود که تغییر اندازه خودکار چهره‌ها در حین مکالمه برای بهتر نشان دادن شخص در حال گفت‌وگو که می‌تواند گیج‌کننده باشد، ازبین برود، و نیز تنظیم‌های جدیدی برای صفحه نمایش «اکس دی آر» اپل پرو در نظر گرفته شده است.

همچنین، این مشخصه مشکلات و خطاهای کوچکی را در پیوند با «گوشزدها» و ضعف دوربین داخلی که موقع استفاده برنامه کنفرانس ویدیویی کار نمی‌کرد، اصلاح کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.