Facebook logo

بیرانوند: باید آپشن‌ها بر پایه قرارداد ۵/۲۵۰ میلیاردی محاسبه شود

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش خبرورزشی، درگیری علیرضا بیرانوند و باشگاه پرسپولیس این روز‌ها به اوج خود رسیده است. گلر ملی‌پوش ایرانی مصاحبه‌ای علیه مدیران باشگاه به ویژه بخش امور مالی انجام داد و مدعی شد آن‌ها دوست ندارند تیم قهرمان شود و می‌خواهند پرسپولیس دوم شود! اما اصل ماجرا چیست؟

عقد قرارداد ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی!
بیرانوند تا سال ۱۴۰۰ با پرسپولیس قرارداد دارد، اما با توجه به بند فسخ ۷۰۰ هزار دلاری او با این باشگاه، ایرج عرب مدیرعامل سابق سرخپوشان قراردادی ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی برای یک فصل با این دروازه‌بان ملی‌پوش امضا کرد. بدیهی است در صورت عدم جلب رضایت بیرانوند، این گلر سرشناس می‌توانست با پرداخت ۷۰۰ هزار دلار از پرسپولیس جدا شود.

آپشن‌هایی که به قرارداد اضافه شد
علیرضا بیرانوند در نقل و انتقالات تابستانی برای ماندن در تیم پرسپولیس آپشن‌هایی به قراردادش اضافه کرد. البته اغلب قریب به اتفاق بازیکنان پرسپولیس دارای آپشن در قرارداد خود هستند، اما آپشن‌های بیرانوند در نوع خود جالب است که در ادامه خواهد آمد.

۵۰۰ میلیون تومان برای قهرمانی در آسیا
پاداش ۵۰۰ میلیون تومانی برای یک بازیکن در فوتبال باشگاهی ایران مبلغ گزافی است. شاید مدیران باشگاه پرسپولیس (بخوانید ایرج عرب) تصور می‌کردند این تیم هرگز نمی‌تواند قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود؛ بنابراین گنجاندن پاداش ۵۰۰ میلیون تومانی همان قصه قدیمی و تکراری «کی داده و کی گرفته؟!» است.

۱۰ درصد پاداش قهرمانی در لیگ برتر
بر اساس قرارداد ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی علیرضا بیرانوند با باشگاه پرسپولیس، در صورت قهرمانی این تیم در لیگ برتر (محتمل هم به نظر می‌رسد) این باشگاه باید ۱۰ درصد از قرارداد او را در قالب پاداش پرداخت کند. به عبارت دقیق‌تر باشگاه موظف است ۳۷۵ میلیون تومان به عنوان پاداش قهرمانی در لیگ برتر پرداخت کند. همچنین قهرمانی در جام‌حذفی هم ۱۰ درصد دیگر پاداش برای این دروازه‌بان ملی‌پوش به همراه خواهد داشت اما…

بیرانوند: پاداش باید بر پایه ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان باشد
علیرضا بیرانوند پیش از عقد قرارداد با تیم بلژیکی و در ازای اینکه تا پایان فصل در تیم پرسپولیس بماند، متممی به قرارداد خود با این باشگاه امضا کرد که طبق آن مبلغی حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به پایه قرارداد این بازیکن اضافه می‌شد. این متمم که در زمان مدیرعاملی محمدحسن انصاری‌فرد امضا و به قرارداد بیرانوند اضافه شده بود، مبلغ پایه قرارداد بیرانوند را به ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان رساند. حالا بیرانوند معتقد است پاداش قهرمانی در لیگ برتر باید بر پایه قرارداد ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی باشد.

متممی که وجاهت قانونی ندارد؟
نکته مهم این است که متمم ۱/۵ میلیاردی قرارداد بیرانوند و انصاری‌فرد در زمان اجرا به امضای هیچ‌کدام از اعضای هیئت مدیره این باشگاه نرسیده و حتی در سازمان لیگ نیز ثبت نشده و اکنون محل اختلاف بیرانوند و باشگاه پرسپولیس تخصیص ۴۰ درصد آپشن قرارداد اوست. طبق ادعای علیرضا بیرانوند باید ۴۰ درصد آپشن‌های قرارداد او با پایه ۵/۵ میلیاردی محاسبه شود، اما باشگاه پرسپولیس مدعی است متمم اضافه شده به قرارداد بیرانوند به صورت جداگانه و در صورت تأیید وزارت ورزش به بیرانوند تعلق خواهد یافت و این میزان ربطی به پایه قرارداد این بازیکن ندارد.

درگیری با ذی‌حساب و امور مالی باشگاه
هفته گذشته بیرانوند که از این بی‌توجهی باشگاه پرسپولیس به شدت ناراحت و دلخور بود، به باشگاه مراجعه کرد و دوباره همان حرف‌ها را شنید. موضوعی که کار را به مشاجره و درگیری لفظی دروازه‌بان ملی‌پوش با فرامرز دیناروند در امور مالی باشگاه پرسپولیس کشید!

تهیه و تنظیم متن پست مشترک علیه باشگاه
دروازه‌بان عصبانی پرسپولیس پس از این جلسه بیکار ننشست و از طریق یکی از دوستان خود متنی علیه مدیران باشگاه تهیه و تنظیم کرد. این متن به دست سیدجلال حسینی رسید. کاپیتان و سایر بازیکنان هم که دل خوشی بابت بدقولی‌های باشگاه و برخورد نامناسب امور مالی پرسپولیس نداشتند آن را همزمان منتشر کردند. پست مشترکی که حکایت از مشکلات مالی داشت و گویای این موضوع بود که برخلاف همه مصاحبه‌های نویدبخش مدیران، اعضای تیم وضعیت خوبی ندارند و از شرایط خود ناراضی هستند. این‌ها دلالت بر این داشت که زیر پوست اخبار خوش کنونی، اتفاقات نامطلوبی در حال رخ دادن است که بازیکنان را این‌چنین عصبی و ناراضی کرده است و از همه بیشتر علیرضا بیرانوند را!

مصاحبه علیه مدیران مالی باشگاه
سنگربان مشهور و ملی‌پوش به این نیز بسنده نکرده و در یک مصاحبه به مشکلات اداری و مدیریتی این باشگاه اشاره کرده و انتقاداتی را از مسئولان این باشگاه انجام داد. بیرانوند در بخشی از مصاحبه خود با یکی از رسانه‌ها عنوان کرد: «به من و بازیکنان دیگر گفته شده به شرطی بقیه آپشن‌هایتان را می‌گیرید که در لیگ، دوم شوید.» اینکه چرا بیرانوند چنین صحبتی را به این صراحت انجام داده، بی‌تردید قابل تأمل و بررسی است.

رفتار نامناسب کارمندان امور مالی باشگاه با بازیکنان
ظاهراً انتقادات بیرانوند و سایر بازیکنان پرسپولیس که پست مشترک را منتشر کردند، به فرامرز دیناروند مدیر مالی باشگاه پرسپولیس است که سال‌هاست در این باشگاه حضور دارد. بازیکنان پرسپولیس از برخی از رفتار‌ها و نحوه برخورد این فرد ناراحت و معتقد هستند وظیفه دیناروند تعیین تکلیف برای پرداختی‌های بازیکنان نیست. جرقه این ناراحتی‌ها هم از جایی زده شده که بازیکنان برای پیگیری دریافت پاداش‌ها و آپشن‌های قراردادشان در سال‌های گذشته به او مراجعه می‌کنند، اما با پاسخ‌های عجیبی از سوی مدیر مالی روبه‌رو می‌شوند. پاسخ‌هایی مشابه این موضوع که پاداش به شما تعلق نمی‌گیرد و یا متمم قرارداد نباید در نظر گرفته شود! این موضوع و البته رفتار نامناسب و نه چندان دوستانه مدیر مالی باشگاه با بازیکنان و به خصوص علیرضا بیرانوند باعث شده آن‌ها علیه این این مسئول در باشگاه پرسپولیس موضع سفت و سخت بگیرند.

چهار آپشن نادیده گرفته شده برای بیرانوند!
چهار آپشن قهرمانی لیگ، کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا، حضور در ۶۰ درصد مسابقات و صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان آپشن‌هایی هستند که هر کدام ۱۰ درصد و در مجموع ۴۰ درصد پاداش به حساب بیرانوند واریز می‌کنند. مدیران امور مالی باشگاه (با دستور از بالا) این ۴۰ درصد را قبول نداشته و معتقدند متمم یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار و وجاهت قانونی ندارد.

دعوت به کمیته انضباطی باشگاه
کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «اخیراً مصاحبه‌ای از علیرضا بیرانوند منتشر شد که در آن به ارکان باشگاه توهین و اظهارات نادرستی درباره مسئولان پرسپولیس انجام شده است. این اظهار نظر‌ها علاوه بر اینکه غیرحرفه‌ای بوده به هیچ‌وجه متناسب با شأن باشگاه پرسپولیس، هوادارانش و همچنین خود بازیکن نبوده است. به همین دلیل بیرانوند باید در جلسه کمیته انضباطی باشگاه که با حضور تمام اعضا برگزار می‌شود، حاضر شده و درباره اظهارات خود توضیح دهد.»

بیرانوند به کمیته انضباطی برود یا نرود ۲۰ درصد جریمه می‌شود!
دروازه‌بان سرشناس تیم ملی کشورمان در حالی به کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس احضار شده که قراردادش با این باشگاه ۱۱ تیرماه به پایان رسیده است. با این وجود یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس که تمایلی به افشای نام خودش نداشت، مدعی شد «علیرضا بیرانوند چه در جلسه کمیته انضباطی حضور پیدا کند و چه غایب باشد ۲۰ درصد جریمه خواهد شد!»

نکته‌: سؤال اصلی اینجاست که چرا باشگاه پرسپولیس خوش‌استقبال و بدبدرقه است و نمی‌تواند خداحافظی دوستانه‌ای با مربیان و بازیکنان خود داشته باشد؟! آن از برانکو ایوانکوویچ معمار قهرمانی‌های پرسپولیس که با دلخوری از ایران رفت و حالا دوستان ۱۳۰۰ صفحه علیه او شکوائیه تنظیم کرده‌اند! این هم از علیرضا بیرانوند که بدون شک یکی از ارکان اصلی قهرمانی‌های پرسپولیس بوده و باید با درگیری، ناراحتی و دلخوری از این تیم جدا شده و راهی کشور بلژیک شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.