Facebook logo

اقدام عجیب خانم بازیگر در فضای مجازی

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا از بی‌بی‌سی، این اقدام رانیا یوسف در جهان عرب واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشته است. مخصوصا که در دو هفته گذشته در کشور مصر جنبشی مردمی علیه آزار جنسی سایبری در حال شکل‌گیری و رشد بوده است.

رانیا یوسف می‌گوید مانند بسیاری از زنان در اینترنت هدف آزار و خشونت کلامی قرار دارد و روزانه تعداد زیادی پیام و ایمیل آزاردهنده دریافت می‌کند.

ماجرا در مصر دو هفته پیش آغاز شد. یک مرد جوان در این کشور متهم شده که در طول چند سال بیش از ۱۰۰ زن را به طور آنلاین آزار جنسی داده است. پلیس مصر مشغول رسیدگی به این اتهامات است.

رانیا یوسف در واکنش به آن ماجرا گفته بود که آزار زنان فقط مختص به این مرد نیست و شمار زیادی از زنان در فضای سایبری یا در خیابان با آزار جنسی و خشونت کلامی مواجه هستند.

او گفته بود “این مردان جوان فکر می‌کنند که پشت کامپیوتر قدرتمندترین‌ها هستند، اما چنین چیزی نیست. از کامپیوتر و موبایل کلمات آزاردهنده برای زنان می‌فرستند و همین اتفاق در محل کار و خیابان هم می‌افتد و هیچ عامل بازدارنده‌ای برای آنان وجود ندارد. “

رانیا یوسف، بیش از یک سال پیش به خاطر پوشیدن لباسی که در جریان جشنواره فیلم قاهره به تن داشت در دادگاه رسما به “هرزگی” متهم شد. اتهامی که از آن تبرئه شد. رانیا یوسف در آن جشنواره یک لباس بلند مشکی توری به تن داشت. عکس‌های او جامعه سنتی مصر را خشمگین کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.