Kalpa امپریالیستی توسط گلپر Gorodischer ترجمه توسط اورسولا K LeGuin – کمی شناخته شده سنگ

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

گلپر Gorodischer ممکن است بسیار مشهور در آرژانتین, اما برای من آن را به نام Ursula K. LeGuin ساخته شده است که من شروع به خواندن. در آن زمان من به پایان رسید “Kalpa امپریالیستی” من آماده بود به دنبال بیشتر از خانم Gorodischer-پس اگر کسی در حال کار بر روی یک ترجمه عجله آن را!

“Kalpa ایمپریال–بزرگترین امپراتوری بود که هرگز” است که آزادانه ساختار رمان, تقریبا بیشتر از یک مجموعه ای از داستان کوتاه های خود را پانوراما تنظیم و حماسی خود تاریخ است. داستان و یا فصل و هر کامل را در خود دارد; آنها با هم به صورت یک کار عالی در حوزه و در عین حال وسواسی در جزئیات.

شخصیت های قانع کننده و کامل است. آنها دوست داشتنی و نفرت انگیز, خوب و بد, قوی و ضعیف و فقیر و غنی و زنده و مرده است. در طول بیشتر از این رمان آن است که این قصه که روایت به ما در عین حال که قصه این است که گاهی یک شخصیت در داستان بیش از حد. هر فصل می گوید از یک امپراتور و یا مجموعه ای از امپراتوران یا شاید یک ملکه; اغلب ما به شنیدن آنچه که اتفاق افتاد قبل از او و یا او موفق به تاج و تخت طلایی. در بسیاری از موارد قصه گو به نظر می رسد که انحراف از موضوع اصلی پس از یک شخصیت یا وضعیت که کاملا مبهم در طرح کلی از امپراتوری. اما من فکر نمی کنم این غنایم چیزی به صورت بالقوه reader-زیرک قصه پنهان ممکن است اما منحرف نمی کند. آینده حاکم است وجود دارد در جایی تقریبا در هر فصل است.

“Kalpa Imperial” در اصل منتشر شد در دو بخش “خانه قدرت” و “بزرگترین امپراتوری” سپس بعد از آن به عنوان یک واحد کار می کنند. در وب سایت فوق العاده کلان شهر Gorodischer خواسته است مصاحبه با گابریل مسا چگونه این آمد. او پاسخ “آن را در دو جلد منتشر شده به این دلیل که ناشر نمی خواهید برای بسیاری از خطرات و ادعا کرد که آنها نمی باید به اندازه کافی پول. انتخاب شد و یا برای انتشار در دو جلد و یا به انتشار نیست در همه. من تصمیم سابق. اما این متن تنها یک است. آن را همیشه بود و من برنامه ریزی شده آن را به عنوان یک کل است.”

دیگر داوران تقسیم شده است در تجزیه و تحلیل نهایی داستان “پیر بخور جاده”. داخل که داستان یکی از شخصیت ها بازگو یک نسخه از اساطیر یونانی بازیگران کمی مبدل هالیوود, افسانه (Clargueibl, Orsonuels, Betedeivis و غیره.–حتی Rintintin). این ناشی از یک خواننده به جست و خیز گذشته بسیاری از داستان آن را “یکی از معدود مکان هایی که در آن کتاب نتواند”. در عین حال خواننده دیگری به نظر می رسید به مانند این داستان بهترین. من کنجکاو در مورد این هالیوود نام پس از Gorodischer می نویسد: در زبان اسپانیایی و زندگی در آرژانتین; چقدر از این داستان Gorodischer چقدر Le Guin?

برای من شاید قابل توجه ترین داستان “پایه سلاح”–من فکر می کنم آن را تنها به طور مستقیم مربوط به خط جانشینی در امپراتوری. تا حدودی بدنام تاجر با پاها شده و تحقیر شده میبیند, چاق, toady شریف. “استاد Bramaltariq بود هفده اسب و نه زن و سه bearskin پوشاند…” در حالی که “Drondlann تا به حال هیچ اسب و نه bearskin پوشاند; همه او تا به حال کنجکاوی فروشگاه و دو چرخ و یک گیاه از نفرت در شکم خود را که او به دقت آبیاری هر روز”. Drondlann رویاهای کالا به دست آورید و او را از ورود به املاک و Bramaltariq و پس از ورود به اعتماد و سپس انتقام. او نمی خواهد خرید کوتوله-آنها نه فروش غول? این ایده مسخره است. پس چرا ممکن است از او می خواهم یک پسربچه نابینا که “می داند که چگونه به رقص”? “که چه؟”, او می گوید: به عنوان مفهوم ناشناخته است تا پس از آن. رقص در این داستان این است که یک رسانه از قدرت است که باعث تغییر در زندگی همه آن را لمس.

در یکی دیگر از داستان در یک تبعید لمس زندگی در هر شهر او بازدیدکننده داشته است و در نهایت به عنوان امپراتور یکپارچه جناح شده اند که متخاصم برای قرن ها. شاید باید به این روش استاندارد برای آموزش رهبران آینده!

جالب است به خواندن این عکس های شرح داری که به نظر می رسد برای توصیف شرایط زندگی واقعی اما که تلویحا غیر واقعی است. آن را سرگرم کننده به دنبال هویت در هر فصل از شخصیت خواهد شد که منجر به تاج و تخت است. بوم گسترده است اما ما تمرکز بر روی یک بخش در یک زمان.

Kalpa آسان نیست کتاب را بخوانید. تلاش خوبی پاداش و حافظه شما باقی می ماند برای یک مدت زمان طولانی.

به عنوان بایگان می گوید در Kalpa امپریالیستی “که به عنوان درست یا غلط به هر داستان”.

Kalpa امپریالیستی توسط گلپر Gorodischer, translated by Ursula K. LeGuin

2003 کوچک, آبجو, مطبوعات, Northampton, ماساچوست, ایالات متحده آمریکا

http://www.smallbeerpress.com

چاک گرگوری

نوامبر 2005

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *