پنج نیازهای اساسی انگیزه و تجسم

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

آیا شما می دانید آنچه انسان نیاز به طوری که ما می تواند زنده است ؟ چه انگیزه ما بیشتر ؟ چرا ما یک چیز خاص? چه عناصر کلیدی است که حرکت ما به سمت چیزهایی که ما می خواهیم ؟ ما را در درک این مطلب که ما یاد بگیرند که در مورد انسان نیازهای اساسی.

شناخته شده ترین نظریه نیازهای انسان است که شاید نظریه گذاشته شده توسط Abraham Harold Maslow, 1908-1970 آمریکایی روانشناس و فیلسوف. او نیاز به سلسله مراتب نظریه شناخته شده است تحت نام self-actualization تئوری روانشناسی است. نظریه باز دوره جدیدی از روان درمانی است. این نظریه به شدت نشان می دهد که هدف از روان درمانی باید ادغام “خود”.

با توجه به دایره المعارف Britanica, Maslow مورد مطالعه روانشناسی در دانشگاه ویسکانسین و گشتالت روانشناسی در مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی در نیویورک است. او بعدها به عضویت هیئت علمی از کالج بروکلین در سال 1937. در سال 1951 او رئیس گروه روانشناسی در دانشگاه برندایس (والتهام ماساچوست) جایی که او باقی مانده تا سال 1969. تحت تاثیر فیلسوفان اگزیستانسیالیسم و ادبی ارقام مزلو بود مهم کمک کننده در ایالات متحده به انسانی روانشناسی است که گاهی اوقات به نام “نیروی سوم.”

مزلو استدلال در کار خود را “انگیزه و شخصیت” است که هر فرد دارای یک سلسله مراتب نیاز دارد که باید راضی باشد. این نیازها شامل نیازهای فیزیولوژیکی و ایمنی نیاز, نیاز برای, عشق, نیازهای اعتماد به نفس و نیاز به خود شکوفایی. پنج نیاز را می توان به شرح زیر توضیح داد:

1 فیزیولوژیکی نیاز: انسان نیاز به مواد غذایی و سرپناه sexگرما و آب و هوا و پارچه. این عناصر اساسی معمولا شناخته شده به عنوان ضروری برای زنده بودن. وجود خواهد داشت هیچ پیشرفت در دیگر زمینه های زندگی اگر این نیاز هنوز انجام نشده است.

2 ایمنی نیاز: انسان می خواهد امنیت در زندگی است. او می خواهد به امن از تمام خطرات و می خواهید را به مطمئن شوید که او می تواند در زندگی ما بدون هر گونه شک و تردید.

3 عشق و رابطه نیاز: مرد می خواهد به دوست و خواهید بود مربوط به دیگران است. ما نمی توانیم به تنهایی زندگی می کنند و باید به رسمیت شناخته شود آنهایی که عشق ما. نیاز به عشق آنقدر قوی است که این مهم در قالب شخصیت در دوران کودکی و آن عنصر اصلی که شکل زندگی انسان در روانشناسی نظریه.

4 اعتماد به نفس نیاز: این سطح از نیازهای قابل درک است که برای تحقق درونی. مرد می خواهد به می دانم که او مهم است. علاوه بر این او می خواهد به احساس می کنید که حس اهمیت خود را از طریق. این است که چرا آن را به نام “اعتماد به نفس”.

5 Self actualization نیاز: بالاترین سطح نیاز به نیاز انسان برای درک خود و ارزش را در خود. او تلاش می کند برای پیدا کردن خود را از طریق دین و هدایت معنوی. این منطقه است که بیشتر معنی دار در انسان به زندگی است.

دو سطح اول هستند و بیشتر در سمت فیزیکی. بعد از سه بیشتر در ارزش عاطفی. به عنوان در هر نیاز است راضی بعدی, بالاتر از سطح عاطفی سلسله مراتب غالب آگاهانه عملکرد. مزلو اعتقاد داشت که واقعا سالم مردم خود actualizers زیرا آنها راضی بالاترین نیازهای روانی به طور کامل یکپارچه سازی اجزای شخصیت خود را. این منطقه می تواند قوی ترین نیروی انگیزه اگر به درستی استفاده می شود. درک نیاز به سلسله مراتب می تواند به ما کمک کند می دانم که چگونه به استفاده از حق تکنیک های انگیزه به خودمان و به دیگران.

انگیزه یک موضوع پیچیده است که دهانه تقریبا در تمام زمینه های روانشناسی. هیچ یک تئوری است که قادر به توضیح همه ما می دانیم که در مورد فرآیندهای انگیزشی. برخی از انگیزه های مانند گرسنگی و تشنگی و فعالیت جنسی به نظر می رسد بهترین درک از دیدگاه بیولوژیکی. دیگر انگیزه ظاهر آموخته می شود و چنین انگیزه کمک به حساب تنوع و پیچیدگی فعالیت های انسان است. هنوز هم دیگر انگیزه هستند و تحت تاثیر فرآیندهای شناختی است که در آن ما درگیر. تفسیر ما از وقایع اطراف ما را تحت تاثیر آینده ما انگیزه.

تجسم خودمان برآورده کردن تمام نیازهای ما را قادر به نزدیک به آنچه ما می خواهیم در زندگی است. این را جذب شرایط و ویژگی های ما نیاز دارید. تجسم ما را دستاورد بیشتر امکان پذیر است و خیلی راحت تر با توجه به قانون جاذبه است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *