Palaeocommunities در بالا Campanian سکانسی از آلبرتا

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

فراوان Ornithischian فسیل نور در اواخر کرتاسه مگا-جانوران

با بررسی مجدد از بسیاری از از دست معادن در داخل دایناسور پارک استانی آلبرتا اطلاعات بیشتر در palaeocommunities از این منطقه جمع آوری شده است. این ارائه شده است برخی از جذاب اطلاعات که ممکن است نشان می دهد جانشینی خط ornithischian جنس (هر دو ceratopsia و hadrosauridae) و منجر به درک بهتری از نوع زیستگاه ترجیح داده شده توسط بسیاری از انواع دایناسور.

بین سال 1898 و 1954 نزدیک به 40 زیادی palaeontological اعزامی فرستاده شد به دایناسور پارک استانی بسیاری از رهبری معروف چارلز استرنبرگ و پسران خود را جمع آوری با کیفیت موزه نمونه برای موسسات مانند Royal Ontario museum این موزه آمریکایی تاریخ طبیعی و پس از آن در موزه بریتانیا (لندن موزه تاریخ طبیعی). اما ضعیف و ناقص در زمینه اسناد و مدارک و همچنین نادرست شناسه زمینه عکس های منجر به تعدادی از این سایت ها که “از دست رفته”. سریع فرسایش messas و buttes در چشم انداز محلی بیشتر پیچیده پیدا کردن از این سایت های فسیلی از فقط شواهد عکاسی به تنهایی.

محققان از سلطنتی Tyrrell موزه شده اند بازی های پلیسی و جمع آوری شواهد به طوری که این معادن می توان به واقع و نقشه برداری مدرن با استفاده از موقعیت یابی جهانی در فن آوری است. دوباره بازدید از این سایت هنگامی که آنها تا به حال یافت شده است دوباره تسلیم نمونه های بیشتر و مهم میکرو فسیل نادیده گرفته توسط دانشمندان در طول حفاری. آن است که یک کار خوب برخی از palaeontologists درهم و برهم هستند بسیاری از سایت های یافت شده اند دوباره به سایت زباله افسردگی شده اند قرار گرفته است. تاریخ زمانی که اعزامی اولین بازدید یک سایت محاسبه شده با مطالعه روزنامه های قدیمی به جا مانده از اصلی دانشمندان است. در اوایل تا اواسط بخشی از قرن 20th اعزامی را حمل بسته نرم افزاری از روزنامه های قدیمی با آنها را به قرار دادن فسیل. قطعاتی از روزنامه های بهبود از افسردگی و از اطراف معادن قدیمی کمک کرده سلطنتی Tyrrell تیم به دقت تاریخ زمانی که این معادن برای اولین بار مورد بررسی قرار گیرد.

مدرن palaeontological تکنیک های کمک به تولید بیشتر می یابد و این سایت شده اند به درستی شماره و با دقت ثبت شده است. این کمک ارائه یک تصویر واضح تر از تغییرات در محیط زیست و در نتیجه جانوران بیش از 2 میلیون سال یا بیشتر است که پارک دایناسور تشکیل دهنده (اعتقاد به پوشش 76 میلیون – 74 میلیون سال پیش).

با استفاده از این اطلاعات جدید و چینه شناسی توزیع ornithischian دایناسورها یک چارچوب زمانی برای عمده genera می توان رسم. برای مثال هیچ Chasmosaurines یافت شده در Oldman سازند اما Chasmosaurs یافت شده در بالا Campanian رسوبات دوستیابی از 76 میلیون سال پیش با Chasmosaurus russelli در بر داشت در اولین اقشار با Chasmosaurus belli در بر داشت در بعد اقشار نشان می دهد جانشینی. یکی دیگر از ceratopsian گروه Centrosaurines هستند و محدود به یک منطقه از رسوبات در حدود 40 متر عمق و قدمت از 76.5 mya به حدود 75, mya, از این به بعد جای خود را در رکورد های فسیلی به نظر می رسد گرفته شده توسط Styracosaurs.

یک الگوی مشابه جانشینی را می توان در اصلی hadrosaur انواع اطراف در زمانی که این رسوبات گذاشته شد. در اوایل رسوبات تقریبا معادل به زمان Centrosaurine تسلط در ceratopsia جانوران Corythosaurus جنس تسلط. این راه را برای افزایش تعداد Lambeosaurs مانند Lambeosaurus magnicristatus.

این به این معنا نیست که این حیوانات که قبل از این به بعد آنهایی که به طور مستقیم اجدادی به آنها, اما ممکن است نشان می دهد که برخی genera شد بهتر قادر به انطباق با محیط در حال تغییر در این بخش غربی آمریکای شمالی و طول مرحله دوم کرتاسه. پارک دایناسور شکل گیری سپرده شد در آخرین مرحله از متجاوزانه فاز Bearpaw چرخه. افزایش دریا-سطح را ساخته اند و این منطقه خیلی بیشتر ساحلی و آب و هوا خواهد شده اند تا حد زیادی متاثر از تجاوز از دریا. شاید Centrosaurs و Corythosaurs کمتر قادر به انطباق با محیط در حال تغییر و ترجیح داده بیشتر در زیستگاه های داخلی. این اجازه Styracosaurs و Lambeosaurs به حرکت در داخل و خارج رقابت این دایناسورهای دیگر.

Ornithischian Faunal مناطق در بالا Campanian سکانسی از آلبرتا


74 mya – “Pachyrhinosaurid” – L. magnicristatus – C. irvinensis faunal منطقه?

Styracosaurus – Lambeosaurus faunal منطقه C. belli

76 mya – Centrosaurus – Corythosaurus faunal منطقه C. russelli

78 mya – جدید Centrosaurus هیچ گونه Chasmosaurines یافت

کد عکس: دایناسور پارک استانی (اکوسیستم نشان داد) – P. J. کوری و E. B Koppelhus

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *