Facebook logo

زنان مشهدی با یک کلمه این مرد به فضای واقعی می رفتند

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش رکنا، کلافه شده بود. روزی چندبار پیام‌های تهدیدآمیز دریافت می‌کرد. بحث آبرویش در میان بود و خوب می‌دانست که آبروریزی چه لطماتی دارد و می‌تواند آینده شغلی و خانوادگی‌اش را تحت‌تأثیر قرار دهد. همان‌قدر که از بی‌آبرویی می‌ترسید مرتب خودش را سرزنش می‌کرد که چرا عکس‌های نیمه‌خصوصی‌اش را در فضای مجازی منتشر کرده است، اما این سرزنش‌ها راه به جایی نمی‌برد و دوست مجازی دیروز که دشمن جانی امروزش شده بود، تنها در ازای پول حاضر شده بود دست از سرش بردارد.

گاهی با خودش می‌گفت که پول را بدهد تا از شرّ این مزاحمت‌ها خلاص شود، اما باز به خودش نهیب می‌زد که این کار یعنی ترسیدن و جا زدن، از کجا معلوم که با یک‌بار باج دادن این فرد ناشناس دست از سرش بردارد. او مخیر بین دوراهی آبرو و بی‌خیالی از تهدیدها، در نهایت گزینه آبرو را انتخاب کرد اما نه با باج دادن، بلکه با مراجعه به دادسرا و شکایت از فردی ناشناس که با تهدیدهایش لحظه‌ای آسایش برایش نگذاشته بود.

زن جوان با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه هفت مشهد و شکایت از فردی ناشناس، پس از ثبت شکایتش، با در دست داشتن مرجوعه قضایی که با دستور سرپرست این دادسرا همراه بود، برای پیگیری شکایت و شناسایی متهم به پلیس فتای خراسان‌رضوی مراجعه کرد.

شاکی که برای حفظ آبرویش پا به مقر پلیس فتا گذاشته بود، شکایتش را تشریح کرد و سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتای خراسان‌رضوی دستور رسیدگی سریع به این پرونده و شناسایی متهم را صادر کرد.

آغاز ماجرا با درخواست یک دوستی ساده برای زنان مشهدی

براساس اظهارات شاکی در برابر پرسش‌های کارشناس پلیس فتای خراسان‌رضوی مشخص شد که او سال‌ها عضو شبکه اجتماعی اینستاگرام بوده است. دوستان زیادی در این فضا دارد و با برخی از آن‌ها حتی رفت و آمدهایی هم داشته است. اما مشکلش از زمانی شروع می‌شود که یکی از فالوئرهایش سر صحبت را با او باز می‌کند. او خود را مردی جوان و مجرد معرفی می‌کند که به دنبال یافتن گزینه مناسب برای ازدواج است. ابتدا صحبت‌هایشان در همین حول و حوش می‌چرخد که کم‌کم این فرد ناشناس پایش را از گلیمش درازتر کرده و وارد جزئیاتی از زندگی زن جوان می‌شود. شاکی ناخواسته در دامی که این فرد پهن کرده می‌افتد و جزئیاتی از زندگی خصوصی‌اش را فاش می‌کند، اطلاعاتی که مانند گل‌به‌خودی، دردسرهای سریالی را همچون آواری بر سرش خراب می‌کند.

ادامه بررسی‌ها نشان داد که زن جوان در گوشه‌ای از صحبت‌هایش گرایی خطرناک به متهم می‌دهد. او به فرد ناشناس گفته بود: «من از بی‌آبرویی در فضای مجازی خیلی واهمه دارم و نمی‌خواهم مشکلاتی که برای برخی از دوستانم به خاطر انتشار تصاویرشان در فضای مجازی پیش آمده را تجربه کنم.»

جلب عاشق جعلی/ این مرد پلید زنان مشهد را فریب می داد

متهم پس از شنیدن این صحبت‌ها، متوجه می‌شود که طعمه به قلابش افتاده و از همان لحظه با این جمله که: «‌بی‌آبرویی را نمی‌توان با هیچ آبی شست»، اقدامات شرورانه‌اش را آغاز می‌کند.

او گام به گام نقشه از پیش طراحی شده‌اش را اجرا می‌کند، تا جایی که با تصاویر برگرفته شده از صفحه شخصی (پیج) شاکی در اینستاگرام، او را تهدید می‌کند که اگر به خواسته‌های او توجه نکند، با نرم‌افزار فتوشاپ این عکس‌ها را تبدیل به تصاویری مستهجن کرده و در فضای مجازی منتشر می‌کند. این تهدیدها اولش چندان زیاد نبوده اما در ادامه همچون رگبار باران، بر سر شاکی می‌بارد و او را مستأصل می‌کند.

بی‌اطلاعی شاکی و سوءاستفاده شیاد از زنان مشهد

نتایج بررسی کارشناسان پلیس فتا در دو شاخه پیگیری شد. در شاخه اول مشخص شد که شاکی نمی‌دانسته، انتشار تصاویر شخصی در فضای مجازی چنین تبعاتی را می‌تواند به همراه داشته باشد و از سویی دیگر او با درخواست فردی ناشناس برای دوستی نیز موافقت کرده، بدون اینکه بداند چه نقشه شومی در پس آن است.

مأموران در شاخه دوم با توجه به سرنخ‌هایی که شاکی در اختیارشان گذاشته بود، به مردی جوان رسیدند که عامل این دردسرها بود. در ادامه تحقیقات تخصصی، محل سکونت متهم کشف و با اخذ مجوز مقام قضایی، تیمی از کارشناسان پلیس فتا به محل مراجعه و این فرد را دستگیر کردند.

اعترافات یک شیاد مجازی به خیانت هایی که در حق زنان مشهد کرده بود

او ابتدا بزه انتسابی را رد می‌کرد، اما وقتی مأموران با دست پر به سراغش رفتند و به او اعلام کردند که هیچ متهمی نمی‌تواند ردپایش را برای همیشه در فضای مجازی پنهان کند، او به جرمش اقرار کرد و در بازجویی‌ها اعلام کرد: «‌‌مدتی قبل نقشه‌ای به ذهنم رسید و با رفتن به پیج افراد مختلف (خانم‌ها) ابتدا سعی می‌کردم اعتمادشان را جلب کنم و در مرحله بعدی با جمع‌آوری اطلاعات صاحب صفحه و تصاویری که آن‌ها در فضای مجازی بارگذاری کرده بودند، آن‌ها را به انتشار این تصاویر با تغییراتی که با نرم‌افزار فتو‌شاپ ایجاد کرده بودم، تهدید می‌کردم و قصدم تنها اخاذی از این افراد بود.»

با ادله دیجیتالی کشف شده از متهم، مشخص شد که او علاوه بر تصاویر شاکی، تصاویر بانوان دیگری را نیز از صفحا‌تشان برداشته و احتمالا قصد اخاذی یا دیگر درخواست‌ها را از این افراد داشته است.

به گفته رئیس پلیس فتای خراسان رضوی، متهم برای سیر مراحل قانونی پرونده به مراجع قضایی تحویل شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.