Facebook logo

استفاده از روبات برای پاکیزه کردن شهر از کووید-۱۹

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا، در این طرح آزمایشی که اولین مورد در نوع خود در انگلستان محسوب می‌شود، این موجودات ساخت دست بشر به ضدعفونی کردن خیابان‌ها و نقاطی در اماکن عمومی می‌پردازند که ریسک بالایی دارند.

امید می‌رود که این طرح که در فرودگاه برفورد شهر لیدز نیز در حال آزمایش است، خطر سرایت ویروس را هم برای مردم و هم برای خدمه پایین بیاورد.

دکتر بلال کادوح، استادیار دانشکده مهندس مکانیک لیدز، می‌گوید: «این روبات‌ها قادر بودند اشیایی را که نیاز به تمیز شدن دارند، شناسایی کنند و در اماکن عمومی راه خود را پیدا کنند. همچنین توانستند مواد ضدعفونی‌کننده را درست و دقیق روی سطوح مورد نظر بریزند و شروع به تمیز کردن کنند.»

روی این ماشین‌ها ادوات تشخیص راه، چشم کامپیوتری و هوش مصنوعی کار گذاشته شده است تا بتوانند سطوحی را که نیاز به شستشو دارند و مردم در اطراف آن نیستند، شناسایی کنند. آنها سپس یک محلول الکلی رقیق شده را روی اشیا می‌پاشند.

روبات‌های نظافت‌گر، مدل دستکاری شده ماشین‌های دیگری هستند که برای بازرسی، و در صورت امکان تعمیر زیرساخت‌های عمده نظیر لوله‌های زیر زمینی یا پل‌های بزرگ طراحی شده بودند.

اما گرچه این نوآوری برای اولین بار در یک شهر انگلستان به کار می‌رود، استفاده از ماشین برای کشتن ویروس کرونا مورد جدیدی نیست.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.