Facebook logo

جریمه فیفا برای پرسپولیس؛ محرومیت یا کسر امتیاز؟!

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش ورزش سه، باوجود وعده‌های تمام نشدنی مدیران باشگاه پرسپولیس، اما وضعیت پرونده برانکو هنوز نگران کننده است و احتمالا به زودی سرخ‌ها با حکم محرومیت خود مواجه خواهند شد. در حالی که رسول پناه ادعا می‌کرد مطالبات ایگور و زلاتکو از طریق درآمد‌های فیفا پرداخت شده، اما وکیل برانکو اعلام کرد تنها ۵ درصد از دستمزد آن‌ها را پرسپولیس داده و ۷۰ درصد از بدهی برانکو هم باقی مانده است.

باتوجه به این که مهلت فیفا هفته گذشته به پایان رسید و رسول پناه نتوانست منابع لازم برای پرداخت این بدهی را تامین کند، حالا برانکو ایوانکوویچ و وکیلش انتظار دارند که هرچه زودتر فیفا اقدامات قانونی را در این باره انجام دهد و دارو بوشیچ پیش بینی می‌کند که این اتفاق دستکم تا روز جمعه رخ دهد.

او در این باره می‌گوید: برانکو ایوانکوویچ تا سال ۲۰۲۰ قرارداد داشت، اما بعد از این که باشگاه ۱۰ ماه حقوق او را پرداخت نکرد، تصمیم به فسخ قرارداد گرفت. بعد از آن ما شکایتمان را تقدیم فیفا کردیم و بعد فیفا حکم به نفع آقای برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش داد که مبلغ کامل دستمزدشان را پرداخت کنند. ششم ماه آگوست ضرب الاجل برای پرداخت بود، اما تا این لحظه پرسپولیس تنها ۳۰ درصد از حقوق برانکو را پرداخت کرده و ۵ درصد از حقوق زلاتکو، ایگور و ۹۹ درصد به مارکو پرداخته است.

بوشیچ همچنین افزود: بعد از این که باشگاه طلب را در موعد مقرر پرداخت نکرد، ما از دپارتمان انضباطی فیفا خواستیم که این پرونده را به کمیته انضباطی پرداخت کند تا اقدامات لازمبرای بدهی پرسپولیس انجام شود. کمیته انضباطی فیفا طی چند روز آینده اقدام خواهد کرد و فکر کنم تا جمعه این اتفاق رخ می‌دهد. نمی‌خواهم حدس بزنم چه اتفاقی می‌افتد، اما می‌دانیم محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی اولین محرومیت فیفا خواهد بود و بعدی کسر امتیاز یا محرومیت از حضور در بازی‌های بین المللی خواهد بود. منتظر می‌مانیم ببینیم کمیته انضباطی فیفا چه تصمیمی خواهد گرفت.

بعد از این که اولین جریمه فیفا (احتمالا محرومیت یک و نیم ساله از نقل و انتقالات) ابلاغ شود، پرسپولیس یک ماه فرصت دارد تا بدهی خود را بپردازد. پس از آن جریمه بعدی (احتمالا کسر امتیاز) اعمال خواهد شد و سپس کار به محرومیت از مسابقات بین المللی می‌کشد. نکته نگران کننده برای هواداران پرسپولیس این است که اگر فصل فوتبال ایران (با فینال جام حذفی) تا یک ماه دیگر به پایان نرسد، اگر کسر امتیاز انجام شود ممکن است قهرمانی آن‌ها در لیگ نوزدهم به خطر بیفتد یا حتی در غیر این صورت هم شاگردان گل محمدی فصل را بدون بازیکن جدید و با کسر امتیاز استارت بزنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *