Facebook logo

زرینچه: سال‌هاست در حق استقلال ناداوری می‌کنند

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش خبرورزشی، استقلال شنبه شب باید به مصاف پیکان برود. جدالی که برای جواد زرینچه تداعی‌کننده خاطرات تلخ است. در بازی رفت مقابل همین تیم بود که سکو‌ها علیه کاپیتان و سرپرست اسبق استقلال شعار دادند و همان اتفاق موجب شد آقا جواد از جمع آبی‌پوشان جدا شود و در مصاحبه‌ای با خبرورزشی بگوید: «من خودم رفتم تا بعداً نگویند چشمش دنبال صندلی سرمربی بوده است.» امروز فرصتی دست داد تا پیرامون همان مسابقه و البته شرایط کنونی استقلال با زرینچه گپ بزنیم.

چیزی تمام نشده
خوشبختانه شرایط استقلال خوب است و با این پیروزی‌های متوالی، همه امیدوار شده‌اند. این وضعیت بسیار امیدوارکننده تلقی می‌شود ولی مربیان و بازیکنان باید حواس‌شان باشد که هنوز چیزی تمام نشده است. استقلال دو مسابقه مهم دیگر در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر پیش‌روی خود دارد و برای قهرمانی در جام‌حذفی هم دو جدال بسیار حساس را باید به سود خود تمام کند، بنابراین از همین حالا همه چیز را تمام شده تلقی نکنیم.

مجیدی بماند
برای نیمکت استقلال در فصل آینده باید ابتدا تمام جوانب امر را سنجید و پس از آن بهترین تصمیم ممکن را گرفت. ابتدا باید ببینیم بحث واگذاری و خصوصی‌سازی به کجا می‌رسد، پس از آن باید مشکلات مالی را مد نظر قرار داد و در نهایت به یک تصمیم واحد رسید. به نظرم با توجه به اعلام معاون وزیر ورزش مبنی بر اینکه استقلال و پرسپولیس نمی‌توانند فصل آینده مربی و بازیکن خارجی جدید جذب کنند، بهترین تصمیم این است که فرهاد مجیدی برای فصل آینده هم سرمربی استقلال باقی بماند. البته فرهاد باید علاوه بر مربیان محترمی که هم‌اکنون کنار دست خود دارد، از وجود مشاوران دلسوز هم استفاده کند. اتفاقی که در عرصه مدیریتی باشگاه نیز باید رخ بدهد. مجیدی نباید این نکته فوق العاده مهم را نیز فراموش کند که فصل آینده دیگر کسی نمی‌گوید او از میانه راه سرمربی شد بلکه همه تأکید می‌کنند تیم را خودش بسته و تمام مسئولیت نیز با اوست.

وضع خوب در آستانه دربی
شرایط استقلال در آستانه جدال با پرسپولیس بهتر است، چون بازیکنان این تیم انگیزه فراوانی برای قهرمانی در جام‌حذفی دارند. امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که استقلال بتواند از تمام نفرات خود استفاده کند و هیچ بازیکن محروم یا مصدومی نداشته باشد.

عوض شدن معادلات
شیخ دیاباته دو بازی قبلی استقلال مقابل پرسپولیس را به دلیل مصدومیت از دست داده است ولی احتمالاً در این مسابقه بتواند کمک حال فرهاد مجیدی شود. قطعاً بازی کردن شیخ معادلات دربی را عوض خواهد کرد و کفه ترازو در صورت حضور او به سود استقلال سنگین‌تر خواهد شد.

ناداوری در حق استقلال
استقلال با اشتباهات داوری و پنالتی‌های مشکوک به پیروزی رسیده است؟ اصلاً چنین حرف‌هایی نیست. سال‌هاست در حق استقلال ناداوری می‌کنند و کسی هم در این مورد حرفی نمی‌زند، اما حالا که چند صحنه مشکوک پیش آمده، داد و فریاد آقایان به هوا بلند شده است. استقلال برای کسب پیروزی و موفقیت احتیاج به اشتباهات داوران ندارد. اتفاقاً ما هم امیدواریم دوستان داوری را برای جدال با پرسپولیس انتخاب کنند که حق استقلال در آن مسابقه ضایع نشود و از بابت اشتباهات داوری ضربه نخوریم.

برنامه‌ریزی برای رفتن من
بازی رفت مقابل پیکان بود که یک عده را روی سکو‌های ورزشگاه آزادی تحریک کردند تا علیه من شعار بدهند. من هم ترجیح دادم آبروی خودم را بردارم و بروم. سالیان سال برای استقلال زحمت کشیدم، اما یک عده به آن شکل دستمزدم را دادند. شک نداشته باشید قبل از بازی با پیکان برای کنار رفتن من برنامه‌ریزی کرده بودند و سرانجام به خواسته‌شان هم رسیدند. البته روزگار به همان افراد هم وفا نکرد، چون به استقلال برگشتند ولی دیدند دیگر خبری از اتفاقات آنچنانی و تکرار شرایط گذشته نیست و خودشان ول کردند و رفتند. شکر خدا که اعتبار و آبروی من همچنان سر جایش است. جواد زرینچه یکی از برگ‌های شناسنامه استقلال تلقی می‌شود و حتی اگر نباشد هم، برای موفقیت این تیم دعا می‌کند. شنبه شب امیدوارم پیکان را ببریم تا شرایط‌مان برای کسب عنوان نایب‌قهرمانی بهتر شود.

تجمعات مقابل باشگاه
سؤالی که الان مطرح است، می‌تواند بسیاری از معادلات موجود در اطراف استقلال را حل کند. چگونه است وقتی استقلال صدرنشین رقابت‌های لیگ برتر بود، یک عده مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند و علیه شرایط ایجاد شده شعار دادند ولی همین چند وقت قبل که تیم نتیجه خوب نمی‌گرفت، خبری از تجمعات نبود! همین مسئله نشان می‌دهد چند ماه قبل چه بلایی سر استقلال آوردند و برای رسیدن به اهداف خود هواداران را تحریک می‌کردند.

بازگشت استرا؟
در رابطه با بازگشت استراماچونی به فوتبال ایران من بعید می‌دانم این مربی حاضر شود در فوتبال ما هدایت تیمی غیر از استقلال را برعهده بگیرد. استرا اگر هم بخواهد روزی به ایران بازگردد، فقط برای سر مربیگری در استقلال خواهد آمد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.