Facebook logo

ممانعت ترامپ از دادن کمک‌های مالی به پست برای سخت‌تر کردن رأی‌گیری پستی/ ترجیح شهروندان فقیر آمریکا و حامیان سنتی دمکرات‌ها که بیشتر قربانی کرونا شده‌اند برای شرکت در رأی‌گیری پستی

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا تایید کرد که از دادن کمک‌های مالی به پست خودداری کرده تا انجام پرهزینه رأی‌گیری پستی را سخت‌تر کند.

او در یک مصاحبه با شبکه فاکس به دو طرح دموکرات‌ها برای رأی‌گیری پستی اشاره کرد که باید درباره آنها در دو مجلس آمریکا تصمیم گرفته شود. این دو طرح درباره تجهیزات لازم برای پست و نیز ساختار انتخابات است.

رییس‌جمهوری آمریکا در این مصاحبه گفته است: «اگر ما با هم توافق نکنیم بدین معناست که آنها پولی نخواهند گرفت و این یعنی نمی‌توانند رأی‌گیری پستی سراسری را اجرا کنند، آنها نمی‌توانند، به همین سادگی.»

ادارات پست بدون تجهیزات و ابزار اضافی منابع کافی برای اینکه تعداد انبوه نامه‌های رأی‌گیری پستی را جمع‌آوری و تحویل دهند، نخواهد داشت.

اینکه ترامپ می‌گوید دموکرات‌ها به دنبال برگزاری سراسری و کامل انتخابات از طریق رأی‌گیری پستی هستند صحت ندارد. از سوی دیگر این که او مدام تکرار می‌کند رأی‌گیری پستی منجر به تقلب بیشتر می‌شود هم درست نیست.

ترس ترامپ از این است که با افزایش امکان رأی‌گیری پستی، شانس او برای انتخاب مجدد به ریاست جمهوری کمتر شود.

در مقابل بسیاری از دموکرات‌ها از رأی‌گیری پستی حمایت می‌کنند چرا که به دلیل ترس از کرونا بخشی از رأی‌دهندگان ترجیح می‌دهند به جای حضور در محل‌های رأی‌گیری، به صورت پستی در انتخابات شرکت کنند.

دموکرات‌ها می‌گویند آفرو آمریکن‌ها و نیز شهروندان فقیر گروه‌هایی هستند که بیشتر قربانی کرونا شده‌اند و همین گروه‌ها نیز به طور سنتی به دموکرات‌ها رأی می‌دهند. بنابراین اگر امکان رأی‌گیری پستی نباشد، رأی دموکرات‌ها ریزش خواهد کرد.

دموکرات‌ها ترامپ را متهم می‌کنند که جلوی کمک مالی به پست آمریکا را گرفته تا شانس انتخاب مجددش را بیشتر کند. دونالد ترامپ یک بار نیز صحبت از تعویق تاریخ انتخابات کرد اما بعد حرفش را تغییر داد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار می‌شود. در نظرسنجی‌هایی که تا کنون صورت گرفته، جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ به طور محسوسی جلوتر از اوست.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.