Facebook logo

ثبت بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سامانه‌ی املاک و اسکان تاکنون/ ارسال پیامک برای دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی احتمالی خالی از امروز/ شناسایی فردی با مالکیت ۲۰۰ واحد مسکونی از طریق سامانه

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا، محمود محمودزاده در خبر ۱۴ رادیو درباره راه اندازی سامانه املاک و اسکان اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی شناسایی و در این سامانه ثبت شده است.

وی افزود: برآورد ما این است که دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی خالی داشته باشیم که از امروز، برای مالکان این واحدها پیامک ارسال می‌شود که واگذاری مالکیت یا اجاره آن را اظهار کنند.

او افزود: طبق بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم در صورتیکه مالکان پیامک‌ها را دریافت کرده باشند اگر واحدشان خالی باشد کد تایید را ارسال می‌کنند و اگر واحد آنها خالی نباشد باید مستنداتی ارائه دهند که واحد آنها به اجاره یا به فروش رفته است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: ۷۲ هزار واحد مسکونی شناسایی شده که مالکان آنها افراد زیر ۱۸ سال هستند.

به گفته محمودزاده، در این سامانه فردی با یک کد ملی، ۲۰۰ واحد مسکونی به نام خود دارد که باید در خصوص نوع مالکیت آنها، توضیحاتی ارائه دهد.

محمود زاده توضیح داد: ویژگی‌های واحدها به تفکیک شهر و استان‌ها به زودی منتشر می‌شود طبق قولی که اعلام کرده بودیم در تابستان امکان ارسال لیست خانه‌های خالی را فراهم کردیم.

محمود زاده گفت: فرصت ارسال مستندات تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت. در پایان شهریور لیست خانه‌های خالی را به سازمان امور مالیاتی تحویل خواهیم داد.

محمودزاده گفت: این سامانه و اطلاعات آن می‌تواند برای برنامه‌ریزی بسیار مهم است و هدف ما همان است که واحدهای خالی برای بازار اجاره و یا فروش ارائه کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *