Facebook logo

پیام رسان «تاک» ارتباط بهره برداران بخش کشاورزی را تسهیل می‌کند

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا، کاظم خاوازی امروز در مراسم رونمایی از اولین شبکه اجتماعی کشاورزی ایران (تاک) با بیان این مطلب، تاکید کرد: بهره برداران باید درباره موضوعات مختلف بخش کشاورزی مطلع باشند تا به حداکثر بهره وری دست یابند.

وی افزود: از طریق این شبکه، بهره برداران می توانند به قیمت‌های روز محصولات و نهاده های کشاورزی دسترسی داشته باشند و همچنین از سیاستگذاری های بخش کشاورزی، دستورالعمل ها و کلیه بخشنامه های مرتبط با این بخش مطلع شوند.

خاوازی با اشره به این که بهره برداران می توانند از طریق این شبکه به نزدیک‌ترین واحد‌های فنی و مشاوره‌ای دسترسی پیدا می‌کنند، ادامه داد: از طریق شبکه تاک، بهره برداران می توانند از اطلاعات اقلیمی و محیطی و مخاطرات، آگاه شوند و این آگاهی در کاهش خسارت و افزایش درآمد کشاورزان موثر است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که بحث انتقال دانش به کشاورزان از طریق این اپلیکیشن امکان پذیر است، یادآور شد: کشاورزان از طریق شبکه تاک می‌توانند به آخرین یافته‌های کشاورزی دسترسی داشته باشند و امکان بهره گیری از اطلاعات و تجارب کشاورزان پیشرو که دانشمندان تجربی بخش کشاورزی به حساب می آیند نیز برای کشاورزان فراهم است.

خاوازی خاطرنشان کرد: بیش از ۲۵۰۰ عضو هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از طریق شبکه اجتماعی کشاورزی ایران به صورت آنلاین پاسخگوی سئوالات کشاورزان خواهند بود.

وی افزود: از طریق این سامانه، کشاورزان می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را با مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی در میان بگذارند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: این شبکه اجتماعی یک پیام رسان تمام عیار بر پایه شبکه اینترنت داخلی و درگاهی برای ارتباط میان ذی‌نفعان بخش کشاورزی است.

وی افزود: از طریق این پیام رسان، محققان، مروجان، بازرگانان و تامین کنندگان به هم متصل و این اپلیکیشن می تواند ارتباط ۴ میلیون بهره بردار بخش کشاورزی را تسهیل کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *