Facebook logo

نباید هزینه بالای آموزش مجازی منجر به ترک تحصیل دانش آموزان شود

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا، احمدحسین فلاحی با اشاره به هزینه‌های بالای آموزش مجازی برای دانش آموزان، خانواده‌ها و معلمان، اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی سال تحصیلی جدید که موجب محور قرار گرفتن آموزش مجازی شده مهمترین دغدغه و مطالبه خانواده‌ها، هزینه‌های آموزش مجازی دانش‌آموزان است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس اصل ۳۰ قانون اساسی، تأمین وسایل آموزش رایگان تا پایان دوره متوسطه وظیفه حاکمیت است، اصلی در قانون اساسی که سال‌هاست کم فروغ شده و بخشی از هزینه‌های تحصیل در مدرسه بر دوش مردم افتاده است. به همین منظور از وزیر آموزش و پرورش برای بررسی وضعیت آموزش مجازی دعوت شد و توضیحاتی در این رابطه به اعضای کمیسیون داده شد.

وی ادامه داد: نباید هزینه بالای اینترنت و هزینه تهیه تلفن همراه هوشمند یا تبلت منجر به ترک تحصیل دانش آموزان شود و در این راستا کمیسیون آموزش پیشنهاد رایگان شدن اینترنت در هنگام استفاده از شاد را داده است که آموزش و پرورش برنامه‌هایی برای دانش آموزانی که به شاد دسترسی ندارند، در دستور کار خود دارد.

اپراتورها از آموزش محل مجازی سود سرشاری برده‌اند 

فلاحی تصریح کرد: بر همین اساس وزیر آموزش و پرورش در نشست کمیسیون آموزش عنوان کرد که هزینه اینترنت برای دانش آموزان در هنگام استفاده از شبکه شاد به یک سوم هزینه عادی کاهش خواهد یافت اما پیشنهاد کمیسیون آموزش به وزارت ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش رایگان شدن هزینه اینترنت از محل سود سرشار اپراتورها بود.

وی یادآور شد: قطعا اپراتورها از محل آموزش مجازی دانش آموزان سود می‌برند و وزارت ارتباطات می‌تواند ضمن رایزنی با اپراتورها هزینه اینترنت استفاده دانش آموزان را مدیریت و آن را رایگان کند.  

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون آموزش در راستای وظایف نظارتی خود، بر نحوه آموزش مجازی دانش آموزان نظارت جدی دارد و در قبال هرگونه کم کاری و کوتاهی در زمینه آموزش مجازی از ابزرهای نظارتی استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *