Facebook logo

هموار شدن مسیر تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اطلاع رسانی در خصوص فناوری‌های مالی (فین تک‌ها) برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق، اقدام به معرفی «تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» کرده است.

«تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» به عنوان ابزار مالی جدید مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار، برای تامین مالی کسب‌وکارها از طریق وجوه سرمایه‌گذاران خرد اقدام کرده است. در این شیوه، تمامی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط از جمله شرکت‌های دانش بنیان و نوپا می‌توانند شرکت یا طرح‌های توسعه‌ای خود را از طریق پلتفرم‌های (سکوهای) عاملین کرادفاندینگ، تامین مالی کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند، نسبت به خرید گواهی مشارکت اقدام کرده و در سود و زیان طرح/شرکت سهیم شده و سپس در بازار ثانویه، نسبت به خرید و فروش آنها اقدام کنند.

هم‌اکنون پلتفرم‌های پارس‌فاندینگ، دونگی، کارن‌کراد و هم‌آفرین با دریافت مجوز امکان تعریف طرح و جذب سرمایه برای کسب‌وکارها را داشته و فرآیندهای پذیرش،‌ عرضه، نظارت بر کسب‌وکارهای متقاضی و … توسط این پلتفرم‌ها انجام می‌شود.

در این راستا وبیناری نیز برگزار می شود. علاقه مندان می توانند برای شرکت در وبینار «تامین مالی جمعی برای کسب و کارها»، که با حضور مدیران عامل سکوهای مربوطه و مسئولان معاونت علمی در خصوص معرفی این ابزار مالی جدید برگزار می شود، ثبت نام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به http://bizservices.ir/course/358 مراجعه کنید.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *