Facebook logo

اخاذی از دختر نوجوان با سوء استفاده از عکس های پروفایل

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد با اعلام این خبر گفت: پدر دختر نوجوانی ضمن مراجعه به این پلیس مدعی شد، فرد ناشناسی در شبکه‌ اجتماعی تلگرام با سوء استفاده از تصاویر پروفایل دخترش اقدام به تهدید وی کرده و قصد اخاذی از دختر وی را داشته است. 

این مقام انتظامی ادامه داد: پدر شاکیه در ادامه اظهارات خود بیان داشت، فرد مجرم پس از تغییر و دستکاری عکس های دخترش با نرم افزار فوتوشاپ و ارسال آنها برای دخترش، وی را تهدید به انتشار آن عکسها کرده و قصد اخاذی داشته است.

این مقام مسئول افزود: با اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری و با بررسی مدارک و مستندات شاکی و تحقیقات صورت گرفته در فضای مجازی، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضایی به پلیس فتا انتقال داده شد و در اظهارات اولیه انگیزه خود را مالی عنوان کرد.

سرهنگ ابوطالبی هشدار داد: معمولاًدر فضای مجازی، جزئی‌ترین اطلاعات از نظر کاربران بی‌ارزش و کم اهمیت می‌باشد و همین بی‌ارزش قائل شدن اطلاعات از سوی کاربران، زمینه سواستفاده‌های مجرمان سایبری از این اطلاعات را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی یک فضای اشتراکی است ، بیان داشت: عکس شخصی و خانوادگی که از سوی کاربر بر روی پروفایل یا صفحات اجتماعی بارگذاری می‌شود، به راحتی می‌تواند از سوی مجرمان سایبری مورد سوءاستفاده قرار گرفته و برای کاربر مشکلات فراوان ایجاد کند.از این رو محل مناسبی برای انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی کاربران نیست.

رئیس پلیس فتا استان یزد به شهروندان توصیه کرد: از ارسال و انتشار اطلاعات شخصی در فضای مجازی خودداری کنند و به هویت ها در شبکه های اجتماعی براحتی اعتماد نکنند. هم چنین در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی  و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.