Facebook logo

ترکیب استقلال جدید برای لیگ بیستم مشخص شد/ ابهام در رقم قراردادها

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش مهر، باشگاه استقلال بعد از سال‌ها توانست تا حدودی شاکله و استخوان‌بندی خود را حفظ کرده و در کنار آن بدون هیاهو و بر هم زدن نظم بازار نقل و انتقالات، با جذب منطقی بازیکنان مورد نیاز دست به ترمیم بزند. آبی‌ها حالا در جایگاهی قرار دارند که در همه پست‌ها به اندازه کافی بازیکن دارند.

دو دروازه‌بان با کیفیت

جذب محمد رشید مظاهری دروازه‌بان ملی پوش و باتجربه در کنار حفظ سید حسین حسینی و تمدید قرارداد با حسین پورحمیدی، دروازه آبی‌ها در فصل جدید را بیمه می‌کند و آنها در هر شرایطی خیال شان بابت دروازه کاملاً آسوده است.

سرمربی استقلال در لیگ بیستم هر فردی باشد، خیالش از چارچوب توری این تیم کاملاً آسوده است و آنها نه تنها یکی از بهترین‌ها را در ترکیب دارند، بلکه نیمکتی کاملاً مطمئن نیز در اختیار خواهند داشت. سخت‌ترین کار کادر فنی استقلال انتخاب در آخرین سنگر این تیم است و البته مدیریت کردن بر این دو دروازه‌بان مدعی.

کامل‌ترین خط دفاعی

آبی‌ها در قلب دفاع هم شرایط خوبی دارند و به قدر کفایت بازیکن باتجربه، جوان و قابل اعتماد دارند. آنها مرادمند را در این منطقه به نفرات خود اضافه کردند. روزبه چشمی در کنار سیاوش یزدانی، محمد مرادمند عارف غلامی، شاهین طاهرخانی و سینا خادم پور بعلاوه محمد دانشگر دست سرمربی فصل بیستم استقلال را کاملاً باز می‌گذارد تا در سیستم و تاکتیکی بتواند ترکیب‌های مختلف را به شکل دهد.

در حالی که استقلال بهترین مدافع راست ایران را در اختیار دارد و بسیار بعید است وریا غفوری در شرایط عادی از ترکیب بیرون بماند، آنها یک بازیکن جوان و آینده دار به اسم آرش داجلیری را داشتند و برای ترمیم اقدام به جذب یکی از محصولات آکادمی خود در سال‌های گذشته کردند و سید احمد موسوی را به خدمت گرفتند.

موسوی ۲۷ ساله یک ذخیره مطمئن است که در مواقع لزوم می‌تواند جای وریا غفوری را در ترکیب ثابت گرفته و همچنین یک تعویض کاملاً مطمئن است. شرایط آبی‌ها در دفاع چپ هم کاملاً خوب و مناسب است. آنها دو باتجربه مثل میلیچ و زکی‌پور را در اختیار دارند و در کنار آنها یک جوان کاملاً قابل اعتماد به اسم متین کریم زاده را گرفتند.

ترمیم خط میانی

تمدید قرارداد با فرشید باقری، فرشید اسماعیلی در کنار حفظ ریگی و اضافه شدن شجاعیان خط میانی آبی‌پوشان را به نقطه قوت تبدیل کرده است. حتی در صورت عدم بازگشت علی کریمی، استقلالی‌ها باز هم در مرکز خط دفاعی بازیکنانی باتجربه و قابل اتکا مثل مسعود ریگی و فرشید باقری را دارند. روزبه چشمی، سینا خادم پور و داریوش شجاعیان را هم بازیکنان چند پسته‌ای هستند که در روزهای نادری می‌توانند در پست هافبک دفاعی عصای دست مربی باشند. احتمال ادامه همکاری علی کریمی و استقلال هم وجود دارد که در این صورت این منطقه از زمین کامل‌تر می‌شود.

گرچه بازیساز اول آبی‌ها در این فصل فرشید اسماعیلی است، اما نفراتی مثل داریوش شجاعیان، آرش رضاوند و فرشید باقری هم دیگر بازیسازانی هستند که می‌توانند در خط میانی آبی‌ها کار کنند. آنها در میانه راه می‌توانند رضا آذری جوان را هم دوران نقاهتش را می‌گذراند را هم به این خط اضافه کنند. ضمن اینکه از سعید واسعی خرید جدید استقلال که احتمالاً طی روزهای آتی از او رونمایی می‌شود هم نباید به راحتی عبور کرد.

در پست وینگر چپ شاید گزینه اصلی استقلال داریوش شجاعیان باشد، اما آنها بازیکنان دیگری هم برای قرار گرفتن در این منطقه دارند که شاید مهمترین آنها بابک مرادی خرید جدید این تیم است. در کنار آنها میلاد زکی‌پور هم دیگر بازیکنی است که قابلیت حضور در این پست را دارد.

مهم‌ترین گزینه سمت راست خط میانی استقلال هم می‌تواند آرش رضاوند باشد. بازیکن توانمندی که فصل گذشته هم تعداد زیادی بازی برای این تیم انجام داد و نمره قبولی گرفت. سعید واسعی یکی از خریدهای جدید آبی‌پوشان که هنوز موفق به اخذ رضایتنامه اش نشده نیز یکی از گزینه‌های مهم برای قرار گرفتن در این منطقه از زمین است.

زکریا مرادی بازیکن جوان تیم استقلال هم دیگر گزینه حضور در سمت راست خط میانی آبی‌پوشان است و علی دشتی هم در صورت ادامه همکاری با آبی‌ها دیگر گزینه حضور در این منطقه است.

ترمیم خطرناک‌ترین خط حمله

آبی‌ها در خط حمله هم مثل فصل گذشته شرایط خوبی دارند. آنها با ارسلان مطهری، قائدی و دیاباته باز هم می‌توانند خطرناک‌ترین خط حمله لیگ را داشته باشند و به این نفرات باید سجاد آقایی جوان را اضافه کرد که در نیم فصل دوم فصل گذشته به صورت قرضی برای ذوب آهن توپ زده بود و حالا به این تیم بازگشته است.

مدیران استقلال دوران خوبی را در نقل و انتقالات پشت سر گذاشتند و این تیم شسته و رفته تنها یک سرمربی کم دارد. هواداران استقلال بی‌صبرانه منتظرند تا مدیران باشگاه از گزینه سرمربیگری خود در فصل جدید رونمایی کنند تا امید آنها به سپری کردن فصلی خوب دو چندان شود.

یک ابهام در مورد رقم‌های قراردادها

مسئولان باشگاه استقلال در شرایطی قرارداد برخی بازیکنان خود را تمدید کردند و با تعدادی بازیکن جدید هم قرارداد بستند که مشخص نیست سقف مد نظر فدراسیون فوتبال را رعایت کردند یا آنها هم مثل تعدادی از تیم‌ها رقم‌های چند میلیاردی را به بازیکنان پرداخت خواهند کرد. به نظر می‌رسد استقلال هم از قافله افزایش رقم‌ها جا نمانده و برای حفظ تعدادی از بازیکنان خود ناچار شده سرکیسه را شل تر کند و بالای ۵ میلیارد به برخی بازیکنان وعده بدهد.

اسامی بازیکنانی که تا امروز برای لیگ بیستم در لیست استقلال حضور دارند
توضیح: احتمال اعمال تغییر در لیست وجود دارد

دروازه‌بان: سید حسین حسینی، محمد رشید مظاهری، حسین پورحمیدی

مدافع راست: وریا غفوری، سید احمد موسوی، آرش داجلیری

مدافع چپ: هرویه میلیچ، میلاد زکی‌پور، متین کریم پور

مدافع میانی: روزبه چشمی، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، شاهین طاهرخانی، محمد حسین مرادمند، سینا خادم پور

هافبک میانی: مسعود ریگی، فرشید باقری، علی کریمی

هافبک راست: آرش رضاوند، سعید واسعی، زکریا مرادی، علی دشتی؟؟

هافبک چپ: داریوش شجاعیان، بابک مرادی

هافبک بازی‌سازی: فرشید اسماعیلی

مهاجم: شیخ دیاباته، ارسلان مطهری، مهدی قائدی، سجاد آقایی

سرمربی:؟؟؟

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *