Facebook logo

رونمایی از هواپیمای مدرن شرکت “بوم سوپرسونیک”

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا به نقل از گیزمگ، اخیرا این شرکت از هواپیمای مافوق صوت خود که قرار است در سال ۲۰۲۱ به پرواز درآید و سرعت آن ۱.۳ ماخ خواهد بود، رونمایی کرد.

 استارتاپ “بوم سوپرسونیک” از نسخه کاملاً مونتاژ شده هواپیمای خود رونمایی کرده است و گامی مهم در جهت ساخت سریع‌ترین هواپیمای مسافربری جهان برداشته است. هواپیمای زیبا XB-۱ این شرکت برای شکستن دیوار صوتی خود در پروازهای آزمایشی که قرار است سال آینده آغاز شود، طراحی شده است.

در هوانوردی، دیوار صوتی(Sound barrier) نقطه‌ای است که متحرک اگر بخواهد به مافوق صوت برسد، باید از آن عبور کند. اولین بار در دهه ۱۹۵۰ دیوارهای صوتی شکسته شدند. شکسته‌شدن دیوار صوتی همراه با صدایی بلند است.

XB-۱ نمونه اولیه هواپیمایی است که قرار است در سال ۲۰۲۹ پرواز کند و طی آن افراد می‌توانند تنها در عرض ۳.۵ ساعت از لندن به شهر نیویورک بروند. طول نمونه اولیه فقط ۷۱ فوت (۲۱ متر) است و فضای آن فقط برای یک خلبان است و مجهز به سه موتور J۸۵ است. موتورهای هواپیما توسط شرکت جنرال الکتریک ساخته شده‌اند و بیش از ۱۲ هزار پوند نیرو تولید می‌کنند که شرکت انتظار دارد XB-۱ را به سرعت مافوق صوت برسانند. بدنه هواپیما کامپوزیت کربن است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.