Facebook logo

توضیح وزارت ورزش در مورد استقلال قانع‌کننده نبود/ تذکر جواب ندهد وزیر را استیضاح می کنیم

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش مهر، جمعی از پیشکسوتان و اعضای کانون هواداران باشگاه استقلال روز دوشنبه در مجلس شورای اسلامی با برخی نمایندگان نشستی داشتند و مشکلات باشگاه را با نمایندگان مردم در خانه ملت مطرح کردند.

مهدی فروردین نماینده فیروز آباد، فراشبند و قیر و کارزین از استان فارس در مجلس در مورد این نشست گفت: جلسه امروز ما از ساعت ۸:۱۵ با حضور استقلالی‌های ناراضی از شرایط تیم شأن آغاز شد. آنها درد و دل‌های خود را مطرح کردند، سوالات بی جواب شأن از وزارت ورزش را پرسیدند، انتقادات خود را بیان داشتند و دغدغه‌های خود را عنوان کردند. در این جلسه که جلسه اول بود، ما هم حرف‌های آنها را شنیدیم و حرف‌های خودمان را زدیم. از ساعت ۱۰ نیز نمایندگان (معاونین) وزیر ورزش به این جلسه اضافه شدند.

وی اضافه کرد: بعد از حضور نمایندگان وزیر ورزش، ما دغدغه‌های مردم را که بر سه اصل مهم استوار بود مطرح کردیم. این سه اصل به ترتیب عبارت بودند از ۱- چگونگی مکانیزم انتخاب اعضای هیأت مدیره و مدیر عامل ۲- دلیل این همه بی ثباتی در مدیریت باشگاه ۳- معرفی منابع مالی که اعضای هیأت مدیره برای باشگاه در مدت زمان حضورشان جذب کرده اند. در مورد دغدغه سوم این مورد مطرح است که افراد حاضر در هیأت مدیره سوابق ورزشی ندارند و لذا باید شأن نزول آنها موارد اقتصادی باشد و چرا باید با حضور این همه عضو اقتصادی، باشگاه در چنین تنگنای اقتصادی قرار داشته باشد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه گفتگویش تصریح کرد: متأسفانه معاونین وزیر پاسخ قانع کننده‌ای برای دغدغه‌های مطرح شده نداشتند و ما تاکید کردیم که باید در اسرع وقت در خصوص مسائل استقلال تعیین تکلیف شود و پاسخ سوالات و دغدغه‌های مردم به روشنی داده شود. همچنین از آقایان خواستیم که در اسرع وقت وضعیت مدیریت باشگاه را نیز روشن کنند. گرچه در پایان یک زمان یک ماهه برای این منظور تعیین شد که نظر ما زمانی کمتر از یک ماه بود، اما همچنان انتظار داریم که در زمان کمتری پاسخ خود را دریافت کنیم و این تیم به ثبات برسد.

فروردین گفت: در صورتی که آقایان به این موضوع اهمیت ندهند ما ابزار فشاری هم داریم. اولین ابزار تذکر به وزیر است که البته ما در قدم اول یک گام هم پیش رفتیم و به جای تذکر، طرح سوال از ایشان در اولین هفته شروع به کار دوباره مجلس را قرار دادیم که ایشان باید در مجلس حضور پیدا کرده و به سوال نمایندگان مردم در مجلس پاسخ دهد و در صورتی که طرح سوال هم جواب نداد، ابزار بعدی ما استیضاح وزیر ورزش است.

نماینده مجلس با اشاره به حاشیه‌های باشگاه پرسپولیس گفت: فقط استقلال نیست که حاشیه دارد و پرسپولیس هم مثل استقلال به کانون بحران تبدیل شده است. این تیم به فینال آسیا رفته و باید در این جایگاه از هر بحران و حاشیه‌ای دور باشد، اما امروز می‌بینیم با انبوهی از مشکلات مواجه است. اکثر مردم ایران یا استقلالی هستند یا پرسپولیسی و وقتی این جمعیت را با هم جمع کنیم می‌بینیم تقریباً قشر زیادی از مردم دغدغه این دو تیم را دارند. اوضاع نابسامان این دو تیم در جامعه نمود دارد و وظیفه نمایندگان مجلس رسیدگی کردن به مشکلات مردم است و ما باید پاسخگوی دغدغه‌های آنها باشیم.

فروردین در خاتمه تاکید کرد: اگر راهکارهای ابتدایی ما جواب ندهد، استیضاح وزیر ورزش می‌تواند تنها مرهم بر زخم دل هواداران استقلال و پرسپولیس باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *