Facebook logo

شکایت نوکیا جهت جلوگیری از فروش لنوو در آلمان

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش ایسنا، دادگاهی در مونیخ ۳۰ سپتامبر در حکمی اعلام کرد که شرکت لنوو یکی از امتیازهای انحصاری نوکیا را نقض کرده و دستور برای جمع آوری محصولات این شرکت هنگ کنگی از فروشگاهها را صادر کرد.

نوکیا مبارزه با لنوو بر سر نقض ۲۰ امتیاز انحصاری را سال گذشته آغاز کرد. این شرکت فنلاندی علاوه بر شش پرونده در آلمان، پرونده های شکایتی علیه لنوو در آمریکا، برزیل و هند دنبال می کند.

لنوو که بزرگترین سازنده رایانه شخصی در جهان است، علیه حکم دادگاه مونیخ تقاضای تجدیدنظر کرده است. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد ما بر این باوریم که خود نوکیا با امتناع از دادن مجوز استفاده از فناوری خود بر اساس شرایط منطقی و بدون تبعیض به لنوو یا شرکتهای دیگر، تعهدات قانونی خود را نقض کرده است.

فناوری اچ ۲۶۴ یک فورمت فشرده سازی ویدیوست که به طور گسترده در تلفنهای هوشمند و رایانه ها استفاده می شود. نوکیا پیش از این از اپل برای نقض امتیازهای انحصاری خود شکایت و دو میلیارد دلار خسارت در سال ۲۰۱۷ دریافت کرده بود.

دادگاه مونیخ که حکمش فقط در آلمان قابل اجراست، ادعای لنوو مبنی بر این که نوکیا تعهدات حقوقی خود برای دادن مجوز استفاده از فناوری اش بر اساس شرایط منطقی و بدون تبعیض را رعایت نکرده است را نپذیرفت.

بر اساس گزارش رویترز، نوکیا اعلام کرد لنوو تمایلی برای ورود به مذاکرات نداشت و می تواند این موضوع را با پذیرفتن مسئولیتهایش و موافقت با دریافت مجوز بر اساس شرایط منصفانه حل کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.