Facebook logo

عصبانیت احتمالی آمریکا از توافق عربستان با هواوی

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا، سازمان دیتا و هوش مصنوعی عربستان سعودی تفاهم نامه ای با شرکت‌های IBM، علی بابا کلود و هواوی در زمینه هوش مصنوعی امضا کرد.

این سازمان با هواوی هم تفاهم نامه ای برای تشخیص زبان و کاراکتر عربی توسط هوش مصنوعی و آموزش کارشناسان سعودی در این زمینه امضا کرد.

همچنین این سازمان به دنبال کمک IBM در توسعه موارد استفاده واقعی از هوش مصنوعی در بخشهای سلامت، انرژی و بخشهای دیگر و همچنین آموزش از طریق همکاری استراتژیک است.

بر اساس گزارش رویترز، عربستان سعودی به دنبال آموزش ۲۰ هزار نفر در یک دهه آینده در زمینه هوش مصنوعی است.

بلومبرگ هم گزارش کرد توافق عربستان سعودی با هواوی ممکن است باعث نارضایتی مقامات آمریکایی شود که این شرکت را تهدیدی برای فناوری بی سیم نسل پنجم یا ۵G می دانند که در حال توسعه در جهان است با این حال توافق اخیر عربستان سعودی ارتباطی با ۵G ندارد و تنها به هوش مصنوعی متمرکز است.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده که هواوی تحت کنترل حزب کمونیست حاکم در چین قرار دارد و ممکن است تحت قوانین این کشور مجبور شود با دستگاههای امنیتی همکاری کند و به جاسوسی اقدام کند اما هواوی این اتهامات را تکذیب و اعلام کرده است اگر قابل اطمینان نباشد، مشتریانش را از دست خواهد داد. این شرکت که در شنزن مستقر است، اعلام کرده که یک کسب و کار خصوصی است و هیچ قانونی در چین شرکت‌های خصوصی را به انجام جاسوسی سایبری ملزم نمی کند.

در طول جلسه مجازی مقامات سعودی و هواوی، چارلز یانگ، رییس منطقه ای هواوی برای خاورمیانه گفت: امروز روز جدیدی برای همکاری میان عربستان سعودی و هواوی است و ما هوش مصنوعی، ۵G و خدمات ابری را موتور و پیشران جدید برای اقتصاد دیجیتالی جدید سعودی خواهیم ساخت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.