Facebook logo

افزایش نگرانی‌ها از احتمال جاسوسی از کاربران پلی‌استیشن

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش سیتنا، به‌روزرسانی جدید، شماره ۸.۰۰، در هفته جاری برای پی‌اس۴ ارائه شد. پستی در بلاگ این شرکت توضیح داد به‌روزرسانی جدید طیفی از ویژگی‌های تازه از جمله تغییراتی درباره نحوه کارکرد بازی‌های گروهی و همچنین آمادگی برای معرفی پی‌اس۵ را در ماه آینده ارائه خواهد کرد.

با این حال وقتی کاربران این به‌روزرسانی را بارگذاری کردند با اخطاری مواجه شدند که گپ آن‌ها ضبط می‌شود و ممکن است به سونی ارسال شود این اخطار باعث بروز نگرانی شد که شرکت سونی به مکالمات افراد گوش می‌دهد و موجب هراس کاربران از نقض حریم خصوصی خود شد.

سونی اکنون می‌گوید نتوانسته «به گونه‌ای روشن ویژگی جدید یا دلیل ارائه آن را به کاربران توضیح دهد» و به این دلیل از هوادارانی که از ارائه آن نگران شده بودند پوزش خواست.

در آن پست بلاگ که به قلم کاترین جنسن، رئیس بخش جهانی تجربه مشتریان پلی‌استیشن، نوشته شده است این شرکت توضیح داد به‌روزرسانی جدید به این سبب اضافه شده که برای ویژگی تازه‌ای که در پی‌اس۵ تعبیه شده آماده باشد و مطمئن شود بازیکنان نسل آینده دستگاه بتوانند با کاربران نسل فعلی آن گپ بزنند.

جنسن تایید کرد از این ویژگی برای جاسوسی از افراد استفاده نخواهد شد بلکه برای گزارش رفتار نامناسب از آن بهره گرفته خواهد شد. او نوشت: «لطفا به یاد داشته باشد که این ویژگی به صورت فعال مکالمات شما را زیر نظر نمی‌گیرد و هرگز به آن‌ها گوش نمی‌دهد بلکه فقط برای گزارش سوءاستفاده و آزار مجازی تعبیه شده است.»

او توضیح داد این ویژگی به کاربران پی‌اس۵ اجازه می‌دهد برای گزارش و شکایت از هرگونه آزار، قطعه‌ای صوتی از گپ خود را ضبط کنند و آن را ضمیمه شکایت خود نمایند. هر کاربر می‌تواند قطعه‌ای ۴۰ ثانیه‌ای از مکالمات خود را در ۵ دقیقه گذشته ضبط کرده و به عنوان بخشی از شکایت، آن را به سونی بفرستد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *