Facebook logo

بند جنجالی و عجیب که در قرارداد ارسلان وجود نداشت!(+سند)

دسته‌بندی نشده

[ad_1]

به گزارش تسنیم، بحث جدایی ارسلان مطهری از ذوب‌آهن و انتقالش به استقلال در نیم‌فصل لیگ جاری از همان ابتدا با حاشیه‌های زیادی همراه بود. ذوبی‌ها به محض امضای قرارداد ارسلان با استقلال، جدایی او از اصفهانی‌ها را غیرقانونی دانسته و شکایت‌شان را به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال بردند. البته با رأی کمیته تعیین وضعیت شکایت باشگاه ذوب‌آهن رد و فسخ قرارداد مطهری درست تشخیص داده شد تا این مهاجم گلزن با خیال راحت به دنبال رؤیا‌هایش در تیم بزرگ پایتخت برود.

ارسلان مطهری تا حدی در استقلال خوب ظاهر و تبدیل به عصای دست فرهاد مجیدی در بازی‌های داخلی و آسیایی شد که حواشی و حرف‌و‌حدیث‌های این انتقال پر سر و صدا دیگر به گوش نمی‌رسید، تا اینکه شب گذشته جواد محمدی با حضور در یک برنامه تلویزیونی صراحتاً اعلام کرد: «یکی از بند‌های قرارداد ارسلان مطهری این بود که هر زمان خواست می‌تواند قراردادش را فسخ کند»!

این اظهارنظر مدیرعامل کنونی باشگاه ذوب آهن در حالی است که اسنادی از قرارداد مطهری با باشگاه ذوب‌آهن به دست رسیده که نشان می‌دهد اصلاً چنین بندی برای جدایی این بازیکن در آن وجود ندارد و ادعای جواد محمدی خلاف واقعیت است. طبق بند ۲ ماده ۵ این قرارداد پرداخت‌ها طبق بند ب ماده ۴ انجام خواهد شد و در صورت عدم پرداخت مطالبات در تاریخ‌های قیدشده قرارداد بدون هیچ قید و شرط فسخ خواهد شد، مسئله‌ای که در همه قرارداد‌های تحت نظر فیفا لحاظ می‌شود و اتفاق جدیدی نیست؛ بنابراین ارسلان مطهری به دلیل عدم دریافت مطالباتش در موعد مقرر موفق به دریافت فسخ شده است، نه به دلیل وجود بندی که این اجازه را به او داده باشد. با این وجود حرف و حدیث پیرامون مبلغ پرداخت شده به این بازیکن نیز حسابی سر و صدا کرده است. مسئولان باشگاه ذوب‌آهن تا تاریخ ۹۸/۰۹/۱۶ طبق قرارداد ۶۰ درصد را به مهاجم‌شان پرداخت نکرده‌اند و همین موضوع باعث از دست دادن او در بازار نقل‌وانتقالات نیم‌فصل شده است.

نکته جالب‌تر اینکه ذوبی‌ها بعد از فسخ قرارداد این بازیکن برای اینکه مانع جدایی او شوند, ۱۰ درصد دیگر (۲۵۰ میلیون تومان) به حساب او واریز می‌کنند تا پرداختی‌های خود را به حدنصاب تعهد‌شان برسانند، اما این ۲۵۰ میلیون نوش‌دارویی بعد از مرگ سهراب بود که مانعی برای جلوگیری از خروج ارسلان از اصفهان نشد و این تنها گاندو‌ها بودند که علاوه بر پرداختی‌های قبل ۲۵۰ میلیون دیگر نیز از جیب خرج کردند، آنهم بدون اینکه آورده‌ای برای حفظ ارسلان داشته باشند.

مورد دیگری که در این ماجرا وجود دارد، این است که وقتی مسئولان باشگاه ذوب‌آهن ۱۰ درصد دیگر – حتی بعد از اقدام مطهری برای جدایی – به او پرداخت می‌کنند، علم بر شروط قرارداد برای فسخ داشته‌اند؛ بنابراین طبق گفته جواد محمدی اگر بندی در قرارداد مطهری وجود داشته که به او اجازه می‌داد قراردادش را فسخ کند، دیگر توجیهی برای پرداخت ۱۰ درصد دیگر وجود نداشته است، چراکه مطهری طبق اظهارنظر محمدی، چه با دریافتی کامل چه بدون دریافتی کامل حق فسخ داشته است!

این در حالی است که پیش از این قرارداد سایر بازیکنان همیشه در ذوب‌آهن به نوعی بسته می‌شد که بازیکنی نمی‌توانست بدون اجازه باشگاه به تیمی دیگری برود، مثال این مورد رضا شکاری بود که بعد از انتقال به لیگ روسیه در زمان مدیریت قبلی، سعید آذری توانست حق باشگاه را از این انتقال دریافت کند و حالا جدایی ارسلان از استقلال می‌تواند یک گاف بزرگ برای مدیران ذوب آهن باشد، گافی که به قیمت از دست دادن یکی از کاندیدا‌های آقای گلی فصل تمام شد.

تصویر صفحه تعهدات باشگاه به بازیکن و در ادامه صفحه نحوه پرداخت حق و حقوق بازیکن را در زیر مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.